کاتالوگ
» درباره ارسا » زمینه فعالیت

زمینه فعالیت

زمینه های فعالیت
1) حوزه  های نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی
شرکت ارسا انرژی به عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت بین المللی ارسا ساختمان توسط جمعی از کارشناسان و متخصصان داخلی با تجارب معتبر فنی و مدیریتی و با ایجاد ساختاری مناسب توانایی و قابلیت انجام پروژه ها بصورت پیمانکاری و یا توام با تامین منابع مالی شامل خدمات اکتشافی و لرزه نگاری، توسعه، تکمیل و بهره برداری از میادین نفت و گاز، ارایه مدیریت یکپارچه سرویس‌های حفاری و خدمات پشتیبانی فنی و لجستیکی در خشکی و فراساحل، انجام تمامی امور عملیات حفاری، راهبری سکوهای خشکی و فراساحل، تعمیر چاه های نفت و گاز، انجام مطالعات فنی و مهندسی و اجرای طرح های بهبود یا افزایش برداشت نفت (IOR/EOR) و تامین کالا و تجهیزات را دارد.


2) سد و سازه های وابسته و شبکه های انتقال آب و زهکش
توانایی بالای فنی شرکت و سابقه طولانی پرسنل ارسا در حوزه آب و رتبه پایه یک آب شرکت ارسا و عضویت پرسنل  فنی ارسا  در  انجمنهای تخصصی علمی در این زمینه امکان لازم جهت حضور قوی ارسا ساختمان را در بازار صنعت آب کشور فراهم نموده است. ارسا در مدت فعالیت خود در اجرای سدهای خدا آفرین، دوستی، سلمان فارسی، رودبال داراب و کانال انتقال آب رودخانه دیره به دریاچه سد زاگرس مشارکت داشته است و این تجربیات سازمانی و دیگر تجربیات فردی پرسنل شرکت زمینهای برای حضور فعال ارسا در اجرای این گونه پروژه ها به صورتEPC فراهم نموده است. پروژه زهکش آب محور شیراز که توسط شرکت ارسا به اجرا در آمده یکی  از  پروژه های منحصر به فرد به لحاظ طول و عمق تونل و تکنولوژی کار در خاورمیانه است که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. 

 

3) ساخت و کوبش شمع های پیش ساخته و اجرای شمع های درجا
شرکت ارسا یکی از صاحب نام ترین شرکت های داخلی در عرصه تولید و کوبش شمع (به ویژه در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر) به شمار می رود. به نحوی که یک دفتر منطقه ای را به همین منظور در بندر امام خمینی مستقر نموده است. 

 

4)انجام عملیات حفاری و تزریق
ارسا ساختمان با داشتن تجهیزات و ماشین آلات ونیروی انسانی متخصص یکی از تخصصی ترین و صاحب نظرترین شرکت های داخلی در این زمینه می باشد و پروژه های متعددی در زمینه های اجرای پرده های آب بند، حفاری گمانه های اکتشافی، اتصالی، زهکشی و ایزوله مخازن ذخیره آب در پروژه های صنعتی به انجام رسانده است.

 

5)احداث راه، پل، تونل و سازه های مربوطه
توان ماشین آلاتی، دانش فنی و تجربیات شرکت ارسا در زمینه پروژه های راه، پل و تونل این شرکت را به مجموعه ای توانمند در این زمینه بدل ساخته است

 

6) اجرای پروژه های صنعتی
ارسا در اجرای پروژه های صنعتی از قبیل فونداسیون ها و سیویل صنعتی کارخانجات بزرگ، سالن های استقرار ماشین آلات سنگین و حوضچه های ذخیره آب نیز دارای تجربیات حرفه ای سازمانی متعددی می باشد.

 

7) ساخت مخازن دو جداره بتنی ذخیرهLNG و LPG
احداث مخازن بزرگ دو جداره بتنی از تکنولوژی های تقریباً جدید دنیاست که با توجه به منابع عظیم گاز کشور و گسترش صنعت پتروشیمی و لزوم ذخیره سازی محصولات برای صادرات و کاهش هزینه به نسبت مخازن تحت فشار از نیازهای جدی امروز و فردای کشور می باشد. با توجه به تکنولوژی بسیار پیچیده این مخازن و تازه بودن نسبی آن، در بین شرکت های داخلی هنوز بازاری پیدا نکرده است اما ارسا ساختمان با تلاش  خود موفق به کسب تکنولوژی ساخت این مخازن شده است

 

8) ساخت و تعمیرات اسکله و آبگیر
توان فنی ارسا ساختمان در مناقصات متعددی برای ساخت اسکله و بندر و آبگیر مورد تایید مشاوران داخلی و خارجی و کارفرمایان قرار گرفته و این تأیید نیز متاثر از پتانسیل بالای امکانات و نیروی انسانی شرکت ارسا بوده است. ارسا به مدد پتانسیل داخلی خود و شبکه شرکت های همکار در پروژه های متعدد اسکله و بندرسازی و ساخت آبگیر به صورتEPC وPC شرکت نموده و به لحاظ فنی امتیازات بسیار بالایی را کسب نموده است.

 

9) اجرای پروژه های آماده سازی
شرکت ارسا با گردآوری دانش تخصصی لازم در تیم های پروژه خود و نیز کسب تأیید صلاحیت فنی از معاونت برنامه ریزی، آمادگی دارد تا در پروژه های آماده سازی فعالیت نماید. 

 

10) گودبرداری تخصصی و پایدارسازی دیواره های گود
شرکت ارسا با گرداوری دانش تخصصی لازم در تیم های  پروژه خود و نیز کسب تأیید صلاحیت فنی از سازمان مدیریت و برنامه  ریزی کشور امادگی دارد تا در پروژه های مربوط فعالیت نماید